Termal & Spa

İstanbul Üniversitesi Tıbbi Ekoloji ve Hidro Klimatoloji Araştırma ve Uygulama Merkeziʼnin Kırşehir Terme Kaplıcası ile ilgili fiziksel - kimyasal ve biyoloji analiz raporu ve tıbbi değerlendirmesi ele alınarak, bu tür maden suyu ile yapılacak kaplıca uygulamalarında, genel olarak banyo-havuz, içme ve inhalasyon kürü olanaklarının düzenlenmesi yararlıdır.
Bu tür uygulamalarla:

  • Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde
  • Damar sertliğinde,

  • Felçlerin rehabilitasyonunda
  • Negatif sinir bozukluğuna bağlı yetersizlikler, sürmenaj ve yorgunlukta,

  • Diyabet, gut ve şişmanlık ile gelen hastalıklarda,

  • Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında,

  • Böbrek taşlarında,

  • Hipertansiyon, kronik bronşit ve üst solunum yolu iltihaplarında olumlu sonuç alınmaktadır.


Termal su, bakım amacıyla kullanılan bir mineral sudur. Birçok  farklı mineral içeren ve cilt tipiniz ne olursa olsun, cildini yatıştırıp tazelemek istiyorsanız sizide bekleriz. Unutmayın termal su cildi dengeler, güçlendirir ve yeniler.

Kapalı yüzme havuzu ve açık yüzmet havuzu olmak suretiyle 2 farklı havuzumuz mevcuttur. Kişisel tercihlerinize göre istediğiniz havuzumuzdan yararlanabilirsiniz.

Geçmişten günümüze nesiller boyu ulaşan en güzel geleneklerimizden biri Türk Hamamı’dır. Grand Terme Hotel, bu çok hoş ve anlamlı geleneğimizi yaşatmak ve yeni kuşakların da tanımasını sağlamak için “sultanlara lâyık” bir ortam hazırladı. Klâsik Türk Mimarisi’nden esinlenilerek tasarlanan Terme Geleneksel Türk Hamamı, geniş ve ferah ortamı, kese odaları, göbek taşı  ve sımsıcak atmosferi ile geçmişten günümüze çizgiler taşıyor.Özlediğiniz hamam sefasını Geleneksel Türk Hamamı’nın yanı sıra sauna birlikte sunuyor. Geçmişten günümüze nesiller boyu ulaşan en güzel geleneklerimizden biri Türk Hamamı’dır. Grand Terme Hotel, bu çok hoş ve anlamlı geleneğimizi yaşatmak ve yeni kuşakların da tanımasını sağlamak için “sultanlara lâyık” bir ortam hazırladı. Klâsik Türk Mimarîsi’nden esinlenilerek tasarlanan Terme Geleneksel Türk Hamamı, geniş ve ferah ortamı, kese odaları, göbek taşı ve sımsıcak atmosferi ile geçmişten günümüze çizgiler taşıyor.

Masaj salonu ölü deri tabakasının atılmasını, cildin daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar. Gözenekleri açarak cildi yumuşatır ve nefes aldırır. Kan dolaşımını hızlandırır. Jakuzi hidroterapi olarak adlandırılan, su ile rahatlama sağlayan bir sistemdir. Su üzerinde sağlanan hareket ile vücuttaki toksinler uzaklaştırılırken, vücudun enerji kazanması ve ısı dengesinin sağlanması amaçlanır.

Dinlenmek, eğlenmek elbetteki hakkınız. Fakat sağlığı da unutmamak gerekli. Sağlık kalmak için fitness salonumuzda çalışabilir veya saunamızda sıcak bir hava ile ter atabilirsiniz.

Bağlantıda kalın!

Her türlü promosyon ve etkinliklerimizden haberdar olun.